Členové ACC Brno
Seznam členů klubu
Přehled srazů 2020
Přehled akcí pro aktuální sezónu
American Cars Club Brno

Srazy a akce 2018

Zde Vám předkládáme přehled srazů a akcí pro sezonu 2018, které podle našeho názoru stojí za návštěvu. Jedná se většinou o akce, které jsme osobně v minulosti navštívili a za které jsme ochotni, jak se říká, dát ruku do ohně. Dále jsou tu akce, které se na scéně objevují poprvé. Jednou z nich je Grand Veteran Praha, kterou zaštiťuje přímo FKHV (Federace klubů historických vozidel) a vypadá velmi slibně. Dále tu máme Veteranfest ve Slavkově u Brna, ten je navázáním na populární srazy v prostředí slavkovského zámku. V roce 2017 se akce nekonala, aktuálně přebírá otěže přímo město Slavkov, které se snaží na tradici navázat. Na Veteranfestu se bude organizačně podílet i náš klub.

 

Bohužel dochází v nadcházející sezóně k souběhu termínů hned u dvou událostí. Prvním případem je Jarní Motortechna na BVV v Brně, která se koná ve stejný termín jako První jarní bublání v Jizbicích. Motortechny se jako klub již několik let aktivně účastníme a letošek nebude výjimkou, Jizbice tedy budeme muset oželet. Druhým případem jsou švédští velikáni – Power Big Meet a Vasteras Summer Meet. Pořadatelé největšího srazu amerických veteránů na světě (PBM) se vloni údajně nepohodli a rozdělili se na dva tábory. PBM se přesunul na nové místo a ve Vasteras byl vyhlášen 1. Summer Meet. Jelikož obě akce trvají 3 dny a nejsou od sebe příliš daleko, rozhodli jsme se vloni, že je navštívíme obě. Totéž plánujeme i letos a můžeme to vřele doporučit. Nechápeme kde ti Švédi ty auta berou, ale ani jedna z akcí neztratila na síle, atmosféře a velkoleposti.