Členové ACC Brno
Seznam členů klubu
Přehled srazů 2020
Přehled akcí pro aktuální sezónu
American Cars Club Brno

Historie Osobnosti Rozcestí

Osobnosti_Henry_Ford

Henry Ford se narodil v roce 1863 v Dearbonu ve státě Michigan (USA), na farmě, která patřila jeho rodičům pocházejícím z Irska (otec) a Holandska (matka). Pro Henryho Forda byla rodinná farma nejen místem, kde prožil svá dětská léta a spolu s pěti mladšími sourozenci pomáhal hospodařit, ale také místem, na kterém měl zůstat po celý zbytek svého života. Mladý Henry se měl totiž – alespoň podle představ otce farmáře – stát opět farmářem.

 

 

Osobnosti_Louis_Chevrolet

Celý svět dnes zná vozy značky Chevrolet, ale obyčejně přehlíží to, že původ tohoto geniálního konstruktéra a průkopníka automobilu, je spojen s jurským kantonem a krajem Neuchatel ve Švýcarsku a že jeho osud popsal jednu celou stránku světové automobilové historie.

 

 

Osobnosti_John_Delorean

DeLorean promluvil do automobilové historie dvěma významnými činy – v roce 1964 představil Pontiac Tempest s velkým osmiválcem, přejmenoval ho na Pontiac GTO a odstartoval tím slavnou éru muscle cars; o několik desítek let později, poté, co odešel z postu viceprezidenta General Motors, spustil výrobu radikálního sportovního auta své vlastní značky pod názvem DeLorean DMC-12. Později se paradoxně zasloužil i o nástup malých amerických aut, namířených proti zbytečně velké spotřebě.

 
 

zpět